Regataško leto u Bajinoj Bašti 2011

Bajina Bašta će ove godine biti pravi regataški centar u našoj zemlji. Naime u ovom gradu u planu je održavanje tri organizovane regate, Regata za osobe sa invaliditetom, GO2 regata-studentska regata i tradicionalana, 18. po redu, Drinska regata Bajina Bašta 2011.



Regata za osobe sa invaliditetom 02-03 Jul 2011.


Pod motom "Sve je moguće" ove godine održava se treća po redu Regata za osobe sa invaliditetom. Termin održavanja je 02. i 03. Jul 2011. U ta dva dana očekuje se obilje druženja, zabave I pre svega uživanja u prelepoj Drini. Logorska vatra, prasići na ražnju, rekreacija, sportske igre i zabava sastavni su deo atmosfere u kampu koji se formira specijalno za ovu manifestaciju.
A onda drugog dana, od Perućca do ušća Rače u Drinu osobe sa invaliditetom ploviće najlepšom rekom Evrope uz druženje, veselje I nezaobilazne trubače. Program se završava zajedničkim ručkom u kampu.

Studentska regata 14-17 Jul 2011

Od 14. do 17. jula organizuje se regata za studente na reci Drini, pod nazivom "GO2 REGATA". Ova manifestacija organizuje se po prvi put i predstavlja pravu uvertiru za veliku Drinsku regatu. U tri dana trajanja Studentske regate program je prilagođen upravo studentima. Kupanje na jezeru Perućac, "Igre bez granica", vožnja brodom, izleti, spust čamcima uz trubače i sve to začinjeno nezaobilaznim studentskim žurkama zasigurno su dovoljno dobri razlozi za učešće na "GO2 regati".

Drinska Regata Bajina Bašta 21-23 Jul 2011.

Održava se od 21. do 23. Jula po 18. put.

Regata je najposećeniji dogadjaj u Zapadnoj Srbiji i centralna letnja manifestacija na vodi. Očekuje se da ovaj hepening na reci Drini, tokom tri dana, različitim sadržajima privuče preko 100.000 posetilaca iz zemlje i inostranstva.

Program je i ove godine veoma bogat.
Regata počinje 21. jula Igrama bez granica na jezeru Perućac, Takmičenjem u preplivavanju jezera i Takmičenjem u pripremanju riblje čorbe pored reke Vrelo.

Na igrama učestvuju studenti Fakulteta za fizičko vaspitanje, sportski klubovi ali i sve druge ekipe koje se prijave. Igre će pratiti i zabavno muzički program. U večernjim satima na trgu u Bajinoj Bašti, koncert narodne muzike. Program regate nastavlja se sutradan, 22. jula od 16 časova takmičarskim spustom niz Drinu u kome učestvuju brojna sportska društva iz cele Srbije I Skokovima sa mosta. Drugi dan manifestacije završava se zabavnim programom i koncertom u okviru MOST FEST-a na ućšu reke Rače u Drinu. Most fest 2011 na  izletištu Rača u Bajinoj Bašti. U petak 22.jula nastupaju Nezvanična verzija, Neverne bebe, Dejan Petrović  Big band i Bijelo dugme tribute band.

Treći dan regate, 23. jul rezervisan je za onaj glavni događaj, odnosno zabavno-rekreativni spust koji počinje u 11 časova i u kojem učestvuju stotine plovila i posada, uz trubače, plutajući šank, muzički splav, roštilj i ostale specijalitete domaće kuhinje na reci i obavezno kupanje. U večernjim satima MOST FEST. Nastupaju: Agata, Orthodox Celts, Električni orgazam i Tanja Jovićević i Ritch bitch. U sva tri dana trajanja programa Regate biće organizovan sajam zdravlja i rekreacije na trgu u Bajinoj Bašti.

Drinska regata je već godinama omiljena letnja domaća destinacija brojnih javnih ličnosti, koje će i ove godine splavariti Drinom na "VIP splavu". Pored "VIP splava" na regati plovi i još nekoliko drvenih splavova, izrađenih po originalnom uzoru na stare drinske splavare, koji su plovili na deblima posečenim u šumovitoj Tari. Više čamaca sa trubačima tradicionalno prati nekoliko kilometara dugačku povorku Regate i daje joj ritam.

Za ostale informacije, kao i za program regate, pogledajte www.regata.rs

Informacije na telefone:
+381 (0) 31 865 900
+381 (0) 69 23 43 120